Klub Rodziców
„Klub Rodziców” - to grupy wsparcia dla rodziców mających dzieci wymagające szczególnego wsparcia i troski, ze względu na ich stan psychofizyczny.
Marzec 2015
W marcu przyjrzeliśmy się kolejnej pomocy terapeutycznej, jaką jest chusta animacyjna KLANZY. Dzięki niej stymulujemy układ nerwowy, a także rozwijamy wyobraźnię, kreatywność i koordynację ruchowo – wzrokowo – słuchową. Podczas wspólnych zabaw udało nam się odkryć wiele walorów tego rekwizytu, który stwarza warunki do współdziałania, doskonali spostrzegawczość i refleks, uczy czekania na swoją kolej, przestrzegania zasad i słuchania poleceń, a także gwarantuje dużo ruchu oraz doskonałą zabawę. Po dość energetycznym początku naszego spotkania wyciszenie znaleźliśmy podczas robienia sałatki owocowej.
Luty 2015
W miesiącu lutym skupiliśmy się na metodzie Marianny i Christophera Knillów.
Pani Iwona pokazała jak pracować z dziećmi tą metodą. Metoda ta, łącząca muzykę i ruch, rozwija kontakt społeczny, świadomość ciała, uczy współdziałania i podstaw komunikacji – reagowania na bodźce słuchowe, wycisza i uspokaja dziecko, które uczestniczy w ciągu zaplanowanych i systematycznych aktywności. Na zakończenie Rodzice otrzymali materiały na temat metody Knillów oraz płytę z muzyką.
W drugiej części spotkania był czas na rozmowę na temat rozwoju dzieci, spraw bieżących. Rodzice wymieniali informacje na temat kończących się orzeczeń o niepełnosprawności.
Listopad 2014
Listopadowy Klub Rodzica odbył się w nowo otartym gabinecie integracji sensorycznej, który powstał w odpowiedzi na potrzeby wychowanków przedszkola. Rodzice mieli okazję zobaczyć, a także wykonać razem z dzieckiem ćwiczenia, które stymulują trzy bazalne zmysły: układ dotykowy, przedsionkowy i proprioceptywny. Dzięki wspólnej zabawie Rodzice mogli doświadczyć takich samych wrażeń, jakie odczuwają ich dzieci podczas terapii. Spotkanie zostało odebrane bardzo pozytywnie, szczególnie przez dzieci, które z wielką ochotą podchodziły do prezentowanych zadań.
Kolejne spotkanie już w grudniu! Zapraszamy!
Październik 2014
Pierwsze w nowym roku szkolnym spotkanie Klubu Rodziców odbyło się 20 października. Składało się z dwóch części. Na początku pani Ewelina zaprezentowała zalety metody werbo – tonanej. Później pani Agnieszka zaprosiła nas do Sali Doświadczania Świata, gdzie poprowadziła zajęcia metodą Porannego Kręgu. Mamy nadzieję, że Rodzice wykorzystają w domu zaproponowane formy stymulacji.
Czerwiec 2014
Tegoroczny cykl spotkań w Klubie Rodzica zakończyliśmy na świeżym powietrzu w „Moim Edenie”. Jest to działka agroturystyczna rekreacyjno – wypoczynkowa na której przyjemnie i aktywnie spędziliśmy czas. Pokonywaliśmy tory przeszkód, huśtaliśmy się na hamakach, huśtawkach, skakaliśmy na trampolinie, łowiliśmy ryby. Szalone harce zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem.
Dziękujemy rodzicom i dzieciom za aktyny udział w naszym Klubie.
Maj 2014
Majowe spotkanie Klubu Rodziców poświęcone było stymulowaniu nieco jeszcze uśpionych po zimie zmysłów - wzroku, słuchu, węchu, dotyku, smaku. Odpowiednich bodźców dostarczyła nam wiosna, która jak w piosence "buchnęła majem". Oglądaliśmy, wąchali i dotykali wiosenne kwiaty, smakowali świeże warzywa: było kolorowo, pachnąco i smacznie. Następnie wszyscy mieli dużo frajdy zamieniając się w ogrodników: w balkonowych skrzynkach wspólnie sadziliśmy kwiatowe kompozycje z pelargonii, petunii, jaskrów i surfinii. Mamy nadzieję, że wszystkie kwiaty pięknie się zakorzenią i jeszcze długo będą cieszyły oczy. Po intensywnym wysiłku wzięcie miały pyszne ciasteczka i zimne napoje, które umiliły ostatnią, już bardziej towarzyską, część spotkania.










































































